GeriDünya DHKP-C: Belçika ile güven anlaşmamız var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DHKP-C: Belçika ile güven anlaşmamız var

Belçika’daki operasyonda gözaltına alınıp serbest bırakılan yasadışı terör örgütü DHKP-C’li militan Musa Asaoğlu, ‘Belçika İçişleri Bakanlığı ile güvene dayalı bir anlaşmaları olduğunu’ açıkladı.

BELÇİKA’da terör örgütü DHKP-C adına faaliyetlerde bulunan ve Fehriye Erdal ile birlikte tutuksuz yargılaması süren, son operasyonda da gözaltına alınıp serbest bırakılan Musa Asaoğlu, ‘Belçika İçişleri Bakanlığı ile güvene dayalı anlaşmaları olduğunu’ söyledi. Terör örgütünün, Brüksel’de ‘enformasyon bürosu sözcüsü’ olarak tanıttığı Asaoğlu, dün düzenlediği basın toplantısında, operasyonda 8 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan birinin de kendisi olduğunu, daha sonra serbest bırakıldığını söyledi. Asaoğlu, Fehriye Erdal’ın ‘bulunması gereken yerde olduğunu’, bu yeri kendilerinin belirlediklerini ve bakanlığın isteği üzerine, ’güvenlik açısından değiştirdiklerini’ belirten Asaoğlu, ‘Erdal bulunması gereken yerde olmasaydı, yasal olarak tekrar tutuklanması gerekirdi’ dedi. Fehriye Erdal konusunda çıkan haber ve iddiaların ’spekülasyon’ olduğunu ileri süren Asaoğlu, operasyonlar sırasında iki evin basıldığını, bunlardan birinin ‘enformasyon bürosu’, diğerinin ise Mustafa Top adlı bir kişinin evi olduğunu, bu yerlerde Erdal’ın bulunmadığını anlattı.

Brüksel’den 3. kez istedik

EMNİYET Genel Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er dün sabah saatlerinde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonlarda Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal’ın da gözaltına alındığını söyledi. Er, ‘Belçika makamlarının verdiği bilgiye göre, Fehriye Erdal gözaltında bulunuyor’ diye konuştu. Er, Fehriye Erdal’ın iadesinin üçüncü kez istendiğini, ancak taleple ilgili olarak Belçika’dan henüz bir yanıt gelmediğini bildirdi. Er’in bu açıklamasının ardından Fehriye Erdal serbest bırakıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle