GeriDünya Devrim güllerinin esrarengiz ölümü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Devrim güllerinin esrarengiz ölümü

Gürcistan’da ‘gül devrimi’ kahramanlarından Başbakan Zurab Jvaniya’nın sobadan gaz zehirlenmesi sonucu aniden ölmesinin ardından Af Kurulu Başkanı Georgiy Helaşvili de komşusundan ödünç aldığı av tüfeğiyle intihar etti.

ABD yanlısı Mihail Saakaşvili’yi iktidara taşıyan ‘gül devriminin’ ardından Tiflis yönetiminde esrarengiz ölümler yaşanmaya başladı. Başbakan Zurab Jvaniya’nın gaz zehirlenmesi sonucunda ölmesinden birkaç gün sonra Saakaşvili’nin danışmanlarından olan Af Kurulu’nun Başkanı Georgiy Helaşvili de intihar etti.

Başbakanla birlikte aynı apartman dairesinde hayatını kaybeden vali Raul Yusupov’un babası ‘Mze’ televizyon kanalına sansasyonel bir açıklama yaparak ‘Oğlum Raul ölü bilindiği evde hiçbir zaman yaşamadı. Böyle bir evi kiralamış olsaydı ben bilirdim. Tahminime göre oğlum başka bir yerde hayatını kaybetti. Oğlumun ve Jvaniya’nın cesedi sonradan bu eve getirilmiş olsa gerek. Oğlumun ölümüyle ilgili gerçekleri öğrenebilmek için Zurab Jvaniya ailesiyle birlikte araştırmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi.

Önceki geceki tuhaf intihar olayı da komplo şüphelerini güçlendirdi. Komşusundan av tüfeğini ödünç alarak evinde şakağına kurşun sıkan Georgiy Helaşvili, Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin Af Kurulu’nun yanı sıra ölen Başbakan Jvaniya’nın ekibinde de çalışıyordu. Üst düzey memurun intihar etmesi Jvaniya ölümüyle bir bağlantısı olabilir şüphelerini güçlendirdi. Gürcistan’daki fısıltı gazetesine göre ‘gül devrimi’ sonucunda gelirlerini kaybeden mafya babaları Saakaşvili yönetimine savaş açmış durumda.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle