Dünya Haberleri

DÜNYA

  Deprem bölgesinde köpek timi

  Hürriyet Haber
  19.05.2008 - 09:47 | Son Güncelleme:

  Çin'i vuran 7.9 büyüklüğündeki deprem sonrası etraf ceset dolu. Çin ordusu mensuplarının bir görevi de cesetlere dadanan köpekleri vurmak. Bu nedenle bölgede başıboş köpeklere kimse acımıyor.

  Çin'de deprem yası...

  Çin'de geçen hafta meydana gelen 7.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında bugün toprak kayması meydana geldi. Toprak kaymasında enkaz çalışmalarını sürdüren 200'den fazla yardım görevlisi enzak altında kaldı.         

  200 yardım görevlisi toprak altında kaldı

  Çin'in Sichuan eyaletinde meydana gelen depremden sonra kurtarma çalışmalarına katılan 200'den fazla görevli çamur seli sonucu toprak altında kaldı.  

  Ulaştırma Bakanlığı yetkilisi Day Dongçang, Şinhua haber ajansına  yaptığı açıklamada, kurtarma görevlileriyle birlikte iki iş makinesi ve  6 aracın çamur altında kaldığını belirtti.

  Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından uluslararası topluma yapılan çağrıda ise, diğer ülkelerden çadır göndermeleri istendi.  Bakanlığın açıklamasında, çadırın en öncelikli yardım malzemesi olduğu vurgulandı.

  Deprem bölgesinde yerel saatle 14:06'da 5.4 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Çin Sismoloji Bürosu tarafından yapılan açıklamada, 12 Mayıstaki  depremden sonra dün akşama kadar Richter ölçeğiyle 4 ve daha büyük olmak  üzere 149 artçı sarsıntı meydana geldiği bildirildi.

  Çin'i geçen hafta vuran depremde 50 binden fazla kişinin ölmüş olabileceğinden endişe ediliyor. Çin ayrıca bugün depremde hayatını kaybedenler için üç günlük yas ilan ettiğini açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı