GeriDünya 'Denize düşmüş mülteci deneyi' yapan bakana tepki!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Denize düşmüş mülteci deneyi' yapan bakana tepki!

'Denize düşmüş mülteci deneyi' yapan bakana tepki!

Norveç'in Göçmen Bakanı Sylvi Listhaug, sığınmacıların yaşadığı tecrübeyi anlamak için sugeçirmez kıyafetle denize atladı ve kurtarılmayı bekledi. Bu dakikaları sosyal medyadan paylaşan Bakan'a tepki yağdı.

Yunanistan'ın Midilli adasını ziyaret eden Norveç Göçmenlik Bakanı Sylvi Listhaug, girdiği denizde Türkiye’den botlarla Ege Denizi'ni aşmayı hedefleyen mülteciler gibi kurtarılmayı bekledi. Ancak bakanın paylaştığı fotoğraf sosyal medyada tepki topladı. Bakan, birkaç dakika denizde kaldıktan sonra Norveçli güvenlik ekipleri tarafından kurtarılarak karaya çıkarıldı. Bakan, yaşadığı tecrübeyi sosyal medya hesabında 'çok özel' sözleriyle tanımladı.

Denize düşmüş mülteci deneyi yapan bakana tepki

'MÜLTECİLERİ AŞAĞILADI'

Sosyal medyadaki yorumcular ise bakanın bu hareketini eleştirdi. Bakanın Facebook sayfasındaki haberine bir yorumcu 'inanılmaz şekilde kötü bir yargılama ve mültecileri aşağılama' ifadelerini kullandı.

Twitter kullanıcıları ise Norveçli bakanın söz konusu hareketini 'utanç verici' ve 'utanmaz' olarak yorumladı. Bakan Midilli ziyaretinde AB-Türkiye arasında imzalanan göçmenlik anlaşması uyarınca yaptırılan kampları ziyaret etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle