GeriDünya Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  75
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…

Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…
refid:27775036 ilişkili resim dosyası

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin 2015 seçimlerine "parti olarak katılacağını" açıkladı.

Demirtaş dün, Almanya’nın Frankfurt kentinde faaliyet gösteren Mezopotamya Kültür Merkezi ve Halkevleri’nin düzenlediği "Şengal’den Kobane’ye Halkların Dayanışma Toplantısı"nda yaptığı açıklamalarda, 2015 genel seçimlerinde parti olarak yüzde 10 seçim barajını aşacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 9,9’luk bir oy alarak Türkiye genelinde halkın HDP’ye olan ilgilisi gördüklerini belirten Demirtaş, HDP’ye oy veren herkesin bir oy daha bulması durumunda oy oranlarının yüzde 20’leri bulacağını söyledi.

İlk kez parti olarak halkın karşısına çıktıklarını da ifade eden Demirtaş, “HDP, Türkiye’nin partisidir, Karadeniz’den Trakya’ya kadar her bölgeden çok olumlu tepkiler alıyoruz. 2015 seçimlerinden de büyük bir başarıyla çıkacağız” dedi.

İKİ GÜN ÖNCE DE SÖYLEMİŞTİ
Demirtaş, HDP'nin seçimlere "parti olarak katılacağını", iki gün önce de bir TV programında söylemişti. Demirtaş, HDP'nin yüzde 10 barajına rağmen seçimlere parti olarak gireceğini açıklamıştı. Demirtaş, "Yüzde 10 barajı rahat aşılacak. Önce kendimiz, kafamızdaki barajı aşarsak" demişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle