GeriDünya DEAŞ'ın komutanı evde bu halde yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DEAŞ'ın komutanı evde bu halde yakalandı

DEAŞ'ın komutanı evde bu halde yakalandı

Irak'ın Musul kentinde sıkışan terör örgütü DEAŞ'a karşı birkaç gün içinde yoğun saldırı başlıyor. ABD'nin duyurdu bu yeni planda DEAŞ'ın hedeflerine operasyonlar düzenlenecek. Bölgeden gelen son görüntülerde ise Irak polisinin bir DEAŞ’lı komutanı yakalama anları kayda alındı. DEAŞ’lı komutan polis tarafından bir evde donla yakalandı.

Irak’ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ’a karşı yürütülen operasyonlar devam ediyor. ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinden yapılan açıklamaya göre terör örgütünün Irak’ta Musul dışında kaçacak bir yeri kalmadı. 

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı Koalisyon Güçleri Irak Sözcüsü John Dorrian, DEAŞ’ın Musul’dan başka kaçacak bir yerleri kalmadığını belirtti. Dorrian, birkaç gün içinde Irak güçlerinin Musul’un batısında saldırılarını yoğunlaştırarak, örgütü tamamıyle Musul’dan çıkartacaklarını kaydetti.

BAĞDADİ KAÇIYOR

Terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir Bağdadi’nin akibetine ilişkin ise Dorrian şunları söyledi:
“Nerede olduğunu bilmiyoruz. Şu anda saklanıyor. Bağdadi örgüt mensuplarına ölüne kadar savaşmaları konusunda çağrıda bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Bağdadi’nin yakalanması ya da öldürülmesi için 25 milyon dolar para ödülü koydu.”

BÖYLE YAKALANDI

DEAŞ’a karşı Musul’da yürütülen operasyonlarda kentin Eski Şehir bölgesinde El-Jada Stadyumu yakınlarında DEAŞ'ın komutanı yakalandı. Irak polisi DEAŞ komutanının yanındaki tüm militanlarını öldürdüklerini açıkladı. Komutanın yakalandığı anlar Irak polisi tarafından paylaşıldı.

DEAŞın komutanı evde bu halde yakalandı

DEAŞın komutanı evde bu halde yakalandı

İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Yorumları Göster
Yorumları Gizle