GeriDünya Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür

Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür

Danimarka’da 2011 yılında kurulan ve genel seçimlere katılabilmek için imza toplamaya başlayan Danskernes Partisi, dağıttığı ırkçı broşürlerle gündeme geldi.

KOPENHAG yakınlarındaki Bröndby Strand semtinde göçmen nüfus oranının, Danimarkalı nüfusundan yüksek olduğunu öne süren parti, bölgede yaşayan göçmenlerin posta kutularına tek yön uçak bileti şeklinde tasarlanmış broşürler bırakmaya başladı.

Üzerinde, “Bröndby Strand’da yaşayan yabancılara” şeklinde hitap bulunan kağıt parçasının en alt kısmında arka plana bir Türk bayrağı yerleştirilmiş. Kalkış noktası olarak ise Kopenhag Havalimanı’nın adı yazarken, gidilecek istikamet ise Langtbortistan ve bilet türü olarak da sadece gidiş yazılmış. Biletin üzerinde ayrıca Arapça bir metin de bulunuyor.

Danimarkalı ırkçı partiden kızdıran broşür

DANİMARKALILARA ÇEK

Parti ayrıca Danimarkalıların posta kutularına bırakılmak üzere de hayali bir çek hazırlayarak dağıtmaya başladı. 16 milyar kron tutarında çekteki meblağ ise Danimarkalıların, yabancıların ülkelerine dönmesi halinde tasarruf edeceği sözde miktarı belirtiyor. Parti, İslam düşmanı tutumuyla tanınıyor ve Danimarka’nın yabancılardan tamamen temizlenmesi gerektiğini savunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle