Dünya Daily Mail gazetesi Türkiye'de tek başına tatil yapacak kadınları uyardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daily Mail gazetesi Türkiye'de tek başına tatil yapacak kadınları uyardı

Daily Mail gazetesi Türkiye'de tek başına tatil yapacak kadınları uyardı

İngiliz gazetesi Daily Mail, kadınların tek başlarına tatil yapmalarının riskli olduğu ülkeler listesinde Türkiye'yi üçüncü sırada gösterdi.

Seyahat uzmanlarının deneyimlerinden faydalanılarak hazırlanan haberde; "Hindistan gibi ülkelerde kadına yönelik korkunç suçlar endişe verici bir şekilde yaygın. Fakat Türkiye ve Fas gibi hiç de düşündüğünüz gibi kadın dostu olmayan birkaç popüler tatil merkezi de var" ifadesi yer aldı.

İstanbul'un Londra'dan uçakla dört buçuk saatten kısa sürdüğünün belirtildiği haberde, "Fakat iş kadına yaklaşıma gelince arada dünyalar kadar fark var" ifadesi kullanıldı.

Daily Mail gazetesi Türkiyede tek başına tatil yapacak kadınları uyardı

20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesi ve sonrasında yapılan protesto eylemlerinin de hatırlatıldığı derlemede, Türkiye'de kadına yönelik şiddetin hâlâ tabu olduğu iddia edildi.

Kadın turistlerin tek başlarına giderken ihtiyatlı davranmalarını gerektiren popüler tatil mekânlarının derlendiği listenin başını ise Hindistan ve Brezilya çekti.

Üçüncü sıradaki Türkiye'nin arkasında ise sırasıyla Tayland, Mısır, Kolombiya, Güney Afrika, Fas, Meksika ve Kenya yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle