GeriDünya Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde, Tarık Akan da anılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde, Tarık Akan da anılacak

Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde, Tarık Akan da anılacak

Almanya’nın Köln kentinde 31 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Bayramı etkinliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamında, 16 Eylül’de kaybettiğimiz Türk sinemasının ünlü ismi Tarık Akan da anılacak.

CUMHURİYET Bayramı etkinliği CHP Köln Derneği ile Nazım Hikmet Kültür Sanat Vakfı birlikte düzenleyecek. Ünlü sanatçılar Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Genco Erkal, Rutkay Aziz, Ataol Behramoğlu, Zeynep Oral, Nebil Özgentürk, Sunay Akın ve Serenad Bağcan’ın da etkinliğe katılması bekleniyor. Anmaya Tarık Akan’ın hayat arkadaşı Acun Günay ile çocukları Özlem, Yaşar Özgür ve Barış Zeki Üregül de katılacak.
Köln Üniversitesi’nde Aula im Hauptgebaeude’daki etkinlik saat 19.30’da başlayacak. Etkinlikte 16 Eylül’de kaybettiğimiz Tarık Akan’ın yaşamından ve filmlerinden kesitler sunulacak. Ayrıca anmaya katılan sanatçılar Tarık Akan’ın sevdiği şarkıları söyleyip, şiirler okuyacak.

GİRİŞ ÜCRETSİZ AMA...

CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, “Cumhuriyet sevdalısı Tarık Akan’ı Cumhuriyet Bayramı’nda anacağız. Salon bin 800 kişilik. Giriş ücretsiz ama biletli. Binlerce kişi bilet için başvuruyor ancak biletler bitti. Anmayı daha büyük bir salonda yapmak istedik fakat zaman kısa olduğu için şimdiki salonu bulabildik. İlerde daha büyük bir etkinlik düzenleme düşüncemiz de var” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle