GeriDünya Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bakü'de resmi karşılama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bakü'de resmi karşılama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bakü'de resmi karşılama
refid:27130019 ilişkili resim dosyası

KKTC'den sonra ikinci yurt dışı ziyaretini Azerbaycan’a gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Bakü'de resmi karşılama töreni düzenlendi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev, Erdoğan'ı ilk kez Gençlik Sarayı'nda karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğana Baküde resmi karşılama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geleneksel olarak ilk yurt dışı seyahatini KKTC’den sonra Azerbaycan’a yaptı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev Erdoğan'ı ilk kez Gençlik Sarayı'nda karşıladı.

Aliyev, edinilen bilgiye göre daha önce hiçbir devlet başkanını Gençlik Sarayı'nda ağırlamamıştı.

Erdoğan için ilk kez bu saray kullanıldı. Aliyev Erdoğan'ın sarayın girişinde törenle karşıladı. İki ülkenin ulusal marşları çalındıktan sonra Erdoğan tören kıtasını "Selam asker" diyerek selamladı.

Daha sonra ikili görüşmelere geçildi. Bugün TSİ 10.30’da basın toplantısı düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle yemeği sonrasında Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabri ve Şehitler Hıyabanı ile Türk Şehitliği'ni ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğana Baküde resmi karşılama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, özel uçakla saat 22.37‘de Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye gelmişti.

KKTC'den sonra ikinci yurt dışı ziyaretini Azerbaycan’a gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Haydar Aliyev Havalimanı’nda, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Yakup Eyübov ile Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun ve diğer yetkililer karşılamıştı. Azerbaycan temasları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da eşlik ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle