Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla ABD polisi arasında arbede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  98
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla ABD polisi arasında arbede

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla ABD polisi arasında arbede

Birleşmiş Milletler 69’uncu Dönem Genel Kurul Çalışmaları için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin son gününde, Erdoğan’ın yakın korumaları ile New York polisi arasında arbede yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’tan ayrılmadan önce katıldığı son programda küçük bir grup tarafından protesto edildi. Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu yakın korumalar ile protestocular arasında sözlü sataşmalar ve küfürleşmeler yaşandı. Korumaları protestocuların çevresinden uzaklaştırmak isteyen New York polisi ile korumalar arasında da arbede çıktı.

Erdoğan’ın yakın koruma amirlerinden birinin, polislere elle müdahale etmesi, yaşanan itiş kakışı görüntüleyen bir ABD’linin de eline vurarak makinasını düşürmesine yol açmasının ardından, New York polisi yakın koruma amirini gözaltına almak istedi. Türk korumalar ile ABD’li polisler arasında sık sık tansiyonu yüksek gerginlikler yaşandı.

Başka bir grup da otel önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek gösterisi düzenledi. İki grup arasında da sözlü sataşmalar meydana geldi.

New York’taki son programı olan TURKEN Vakfı’nın, Mandarin Oriental Otel’de verdiği yemeğe katılan Erdoğan, protesto üzerine giriş ve çıkışını otelin arka kapısından yaptı. New York’tan ayrılan Erdoğan ve beraberindeki heyetin bugün Ankara’ya ulaşması bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle