Dünya Haberleri

DÜNYA

  Cumhurbaşkanı bile işini kaybetmekten korkuyor

  DHA Dış
  26.12.2009 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, geleneksel Noel mesajında küresel krizi ön plana çıkarırken, "Günümüzde birçoğumuz tasarrufunu ve işini kaybetmekten endişe duyuyor" dedi.

  Cumhurbaşkanı Köhler’in Noel mesajı dün akşam 2’nci Devlet kanalı ZDF’de ekrana getirildi. Cumhurbaşkanı Köhler, "Para bize hakim olmamalı. Para herkesin emrinde bir araç olmalı" uyarısında bulundu.   

   

  Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, mesajında küresel mali krize rağmen iyimserliğin korunması çağrısında bulundu. Köhler, geçen yıllarda yapılan reformların ekonomik krizin aşılması için toplumun güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.   

   

  Cumhurbaşkanı Köhler, Almanya'nın ödevlerini yerine getireceğine inandığını kaydederek, Ekonomi ve politikanın önde gelenlerinden, kaybolan güveni yeniden inşa etmelerini istedi. Köhler, Mali Krizin dünya genelinde işbirliğini iyileştirmesi, ekonomi dünyası ve mali piyasalarda yeniden yapılanmaya gidilmesi için şans tanıdığını belirtti.

   

  Köhler, şunları söyledi: "Günümüzde birçoğumuz tasarrufunu ve işini kaybetmekten endişe duyuyor. Bu ortamda devletin şirketleri korumak, insanların işlerini ve gelirlerini güvence altına alabilmek için kararlı biçimde davranması doğru olacaktır. Ülkemiz, bu Ülkenin vatandaşları ve politikacılar ihtiyatlı hareket ettiler. Geleceği de bu tutumun üzerine inşa edebileceğimizi düşünüyorum."

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı