GeriDünya Çöpçatan sitesinde kullandılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çöpçatan sitesinde kullandılar

Çöpçatan sitesinde kullandılar
refid:13253305 ilişkili resim dosyası

Fransa’yı 2006 senesinde şok eden bir cinayetin kurbanı genç adamın resmi, aradan 3 yıl geçtikten sonra bir arkadaşlık sitesi reklamında kullanıldı.

Kanada’da faaliyet gösteren, Müslümanlara yönelik Qiran adlı sitenin reklamında, Ilan Halimi adlı Fransız Yahudi gencin resmi yer aldı. Olayın anlaşılması ardından site yönetimi Halimi’nin ailesinden özür dilerken, resmin bir kullanıcının profilinden alındığını belirtti.

Site yönetimi kullanıcı profilinden alınan resimlerin kullanılabildiğini ve Google dahil olmak üzere kullanılan resimlerin sahibi kontrol edilmeden yayına alındığı ifade edildi.
 
İŞKENCE GÖRDÜKTEN SONRA ÖLMÜŞTÜ
Ilan Halimi bir çete tarafından kaçırılıp üç hafta alıkoyulduktan sonra 13 Şubat 2006 tarihinde Paris’in güney bölgesi Essonne’de demiryolu rayları üzerinde çıplak ve elleri kelepçelenmiş bir halde bulunmuştu. Bedeninde yanık izleri bulunan ve işkence gördüğü belirtilen 23 yaşındaki genç adam hastane yolunda hayatını kaybetmişti.

Fransa’yı şok eden bu cinayetten yıllar sonra Halimi’nin gülen bir fotoğrafının arkadaşlık sitesinde belirmesi ailesine ikinci bir üzüntü daha yaşattı.

Çöpçatan sitesinde kullandılar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle