GeriDünya Çocuklarının velayetini annesine, malvarlığını bir vakfa bırakmış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklarının velayetini annesine, malvarlığını bir vakfa bırakmış

ABD'nin Los Angeles kentinde 25 Haziranda ölen pop kralı Michael Jackson'ın çocuklarının velayetini annesine verdiği ve tüm malvarlığını bir vakıf fonuna bıraktığı iddia edildi.

Jackson'un 7 Temmuz 2002 tarihinde yazdığı belirtilen vasiyetnamenin bilgisine sahip, adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, ünlü şarkıcının ailesi ve avukatlarının belgeyi incelediğini söyledi.

Söz konusu kişi, vasiyetnamede, vasiyeti yerine getirecek kişilerin Jackson'ın uzun süre avukatlığını yapan John Branca ve müzik piyasasından aile dostu John McClain olduğunu kaydetti.

Wall Street Journal gazetesinin haberinde, Michael Jackson'ın 2002'de bir vasiyetname taslağı hazırladığı ve buna göre mirasının annesi, 3 çocuğu ve bir ya da birkaç hayır kurumuna verilmesini öngördüğü bildirilmişti.

GÜÇLÜ MÜSEKKİN

Bu arada, Jackson'ın evinde çok güçlü bir müsekkin bulunduğu bildirildi.

Pop kralının ölümünü ilk duyuran internet sitesi TMZ.com'un haberine göre, şarkıcının evinde anestezistlerin ameliyatlarda kullandığı "propofol" adlı çok güçlü sakinleştirici ilaç bulundu.

İnternet sitesinin dayandığı kaynaklardan biri, "Bu tür ilaçlar evde kullanılmaz" dedi ve ilacın en önemli yan etkisinin, ağrı kesicilerle birlikte alınırsa kalbin durmasına yol açması olduğunu belirtti. Aynı kaynak, "İlaç öyle güçlüdür ki, tek başına alındığında bile kalbi durdurabilir" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle