GeriDünya Çocuklara bile kelepçe vurdular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklara bile kelepçe vurdular

ABD’de beynindeki ağır hasar nedeniyle bir çeşit bitkisel hayat yaşayan Terri Schiavo’yu beslemek için hastaneye girmeye çalışan 2'si çoçuk 10 kişi kelepçelenerek tutuklandı.

ABD’de Kongre ile Başkan George Bush’un da müdahale ettiği, büyük hukuki sorun haline gelen ve beynindeki ağır hasar nedeniyle bir çeşit bitkisel hayat yaşayan Terri Schiavo’nun hastanede beslenme tüpünün yeniden takılması başvurusu bir kez daha reddedildi.Terri Schiavo’yu beslemek için Woodside Hastanesi’ne girmeye çalışan 14 yaşlarındaki iki çocuk da dahil toplam 10 kişi ellerine kelepçe vurularak tutuklandı. Polis 14 yaşlarındaki Josie Keys ve Gabriel Keys’in, Terri Schiavo’ya içmesi için su vermek girişiminde bulunduğu gerekçesiyle kelepçelendiğini belirtti. 10 yıl önce geçirdiği hastalık sonucunda beyni ağır hasar gören 41 yaşındaki Terri Schiavo mahkeme kararı ile 6 gündür yemek tüpü olmadan bitkisel hayatta yaşıyor. Kızlarının hayatını kurtarmak için zamana karşı yarışan Terri’nin ailesi, beslenme tüpünün yeniden takılmasını reddeden mahkeme kararına karşı temyize gitti.

Bu arada, ABD Başkanı George Bush, gerek kendisinin gerekse Kongre’nin, Terri’nin yaşamını uzatmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle