GeriDünya Çocuk vahşeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuk vahşeti

Adalet Bakanı Janet Reno'nun gençler arasındaki suç oranının giderek düştüğünü açıkladığı gün, ABD gençlerin peşpeşe işlediği vahşi cinayetlerle sarsıldı. Televizyonların, çizgi filmlerin şiddeti ‘olağan’ hale getirdiği dünyamızda, çocuklar giderek daha çok suç işlerken, bazen en yakınlarının kurbanı da olabiliyor.

Balyozlu katil

Connecticut eyaletinin Waterbury kentinde 18 yaşında bir genç, ‘cinayet işlemenin nasıl bir duygu olduğunu anlayabilmek için’ 13 yaşındaki bir genci balyoz darbeleriyle öldürdü. Genç yaşta elini kana bulanan Todd Rizzo (beyaz gömlekli) ifadesi alınmak üzere getirildiği mahkemede soğukkanlı tavrıyla dikkat çekti. Azrail’liğe özenen Todd Rizzo'nun yüzünde sinsi bir gülüş asılı duruyordu.

Ailesini yok etti

Bir başka vahşet Tennessee eyaletinin Memphis kentinde yaşandı. Dört kişilik bir aile katledildi. Tüyler ürpertici cinayetle ilgili olarak ailenin evlat edindiği ruh hastası 21 yaşındaki Timothy Prink tutuklandı. Prink, üvey anne-babası, kızkardeşi ve anneannesini öldürmekle suçlanıyor. Komşusu Timothy'yi bahçede ‘Ben ne yaptım. Onları öldürdüm. Şimdi beni içeri atacaklar’ diye ağlarken buldu.

Olan Eddie’ye oldu

Internet aracılığıyla tanıştığı 43 yaşındaki sübyancı Stephen Phillip Simmons'un (resimde) cinsel tacizine uğrayan 15 yaşındaki bir genç, intikamını 11 yaşındaki Eddie Werner'den aldı. New Jersey'in Jackson Township kentinde hayır kurumları için şekerleme satan Eddie, 15 yaşındaki genç tarafından vahşi bir şekilde öldürüldü. Otopsi sonucunda Eddie'nin ölmeden önce tecavüze uğradığı anlaşıldı.

Sigorta için öldürdüler

Yine de, çocuklar katilden çok kurban oluyor. İşte Kentucky eyaletinin Rockcreek kentinden bir trajedi. Susan ve Billy Gene Mitchell adlı bir çift, 2 yaşındaki oğulları Jeffrey'i aç bırakarak ölümüne neden oldul. Gözaltına alınan çift, parasız kaldıkları için Jeffrey'i besleyemediklerini öne sürdü. Ancak savcı, çiftin bebeğin hayat sigortasını ödeyecek parayı bulduğunu ortaya çıkardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle