GeriDünya CNN'in İstihbarat Direktörü istifa etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CNN'in İstihbarat Direktörü istifa etti

CNN televizyonu İstihbarat Direktörü Eason Jordan, Irak'ta öldürülen gazetecilerin sorumluluğunun Amerikan birliklerine ait olduğunu söylemesinin ardından gelen tepkiler üzerine istifa etti.

Eason Jordan, Irak'ta öldürülen gazetecilerle ilgili olarak geçen ay Davos'ta yaptığı açıklama yüzünden aldığı tepkiler üzerine, CNN'i töhmet altında bırakmamak için istifa ettiği bildirildi.

Jordan'ın, 27 Ocak'ta Davos'ta toplanan Dünya Ekonomik Forumu'nda, Irak'taki gazetecilerin öldürülmesinin sorumluluğunun Amerikan birliklerine ait olduğunu söylediği ileri sürülmüştü.

Jordan, CNN'in internet sitesinde yayımlanan istifa mektubunda, eleştirilere konu olan açıklamasının, Irak'ta öldürülen gazeteci sayısının endişe verici boyutuyla ilgili olduğunu belirterek, “Bazı gazeteciler, yanlış zamanda yanlış yerlerde oldukları için bombalara hedef olarak ölürken, bazıları da Amerikan güçleri tarafından düşman sanıldıkları için öldü” ifadesini kullandı.

Jordan, mektubunda, “CNN'de geçen 23 yıldan sonra, Irak'ta öldürülen gazeteciler hakkındaki görüşleri nedeniyle, CNN'in haksız yere lekelenmesini engellemek için istifa etme kararını verdiğini” belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle