GeriDünya CNN'in büyük ayıbı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  161
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CNN'in büyük ayıbı

CNN'in büyük ayıbı
refid:10057937 ilişkili resim dosyası

Türkiye hain saldırıda öldürülen 17 şehidine ağlarken, CNN İnternational, terör örgütü PKK'nın propagandasını haber bültenlerinde yer verirken internet sitesinde manşete taşıdı.Eli kanlı teröristlerin, baskından sonra halay çekme fotoğraflarını "zafer dansı" başlığıyla yayınladı.

Bölücü terör örgütü PKK’nın, Kandil dağlarındaki kampına giren CNN İnternational muhabirleri konuyla ilgili hazırladıkları haberde terör örgütünün propagandasını yaptı.

PKK terör örgütünün üst düzey yöneticileri ile röportaj yapan ve örgüt yöneticilerinin sözde barış mesajlarını yayımlayan CNN, PKK terör örgütünü sanki kadın hakları için savaşan bir örgüt gibi tanıttı.

CNN’in haberi, ABD’deki haber bültenlerinde özel haber logosuyla yayımlandı. Haber, CNN’in internet sayfasında manşete çıkartıldı. CNN’in internet sayfasında “Kadın Savaşçılar; Erkek egemenliğine son” başlığı ile verilen habere tepki yağdı.

/images/100/0x0/55ea6c60f018fbb8f87ef1ce


Bölücü terör örgütü PKK’nın Kandil’deki kampına ekibi ile birlikte giren CNN’in kadın muhabiri Arwa Damon adeta terör örgütünün sözcülüğünü yaptı. Arwa Damon haberinde, PKK’nın eli kanlı teröristlerini, yaşamlarında erkek egemenliğine son vermek isteyen kadın savaşçılar olarak tanıttı.

TERÖRİSTLERİN ZAFER DANSI

CNN konuyla ilgili haberinde, Kandil dağı eteklerindeki PKK kampında, sınırı geçip Türk askerlerine yapılan her saldırı sonrasında, teröristlerin el ele tutuşup dans ettikleri ve bu dansın rutin bir kutlama olduğu belirtilerek, teröristlerin http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/kirmizi_pazartesi.gifbu dansa “Zafer dansı” dedikleri belirtildi.

Eli kanlı PKK’lı kadın teröristleri “Kadın Savaşçılar” olarak adlandıran CNN muhabiri Arwa Damon, kadın teröristlerle yaptığı röportajlarda onların kadın hakları için savaştıklarını söylediklerini belirterek, “Kadınların daha etkin olduğu bir cemiyet, doğal bir yaşam, baskı olmadan erkek ve kadın eşitliği, insanların arasında eşitsizliklerin kalktığı bir hayat” yorumuna yer verildi. CNN konuyla ilgili haberinde babasının 14 yaşındayken Türk Güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü iddia eden Rengin kod adlı kadın teröristin “Kürt hakları ve Kadın hakları için savaşıyoruz” sözlerine de yer verdi.

Haberde, PKK'nın, Türkiye, Irak, ABD ve NATO tarafından sivillere saldıran bir terörist örgüt olduğu belirtilerekhttp://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/aktutun_kahraman.jpg, yıllardır süren çatışmalarda örgütün askeri kanat yöneticisi Bahoz Erdal ile uzun bir röportaj da yapan CNN muhabirleri, Bahoz Erdal'ın örgütün propagandasını yapan konuşmasını da yayınladı.

CNN’E TEPKİ YORUMLARI: İĞRENÇ BİR HABER

Haberin CNN televizyonunda yayınlanması ve internette manşet haber olarak yer bulmasının ardından, haberle ilgili yorum bölümüne tepkiler yağdı. Yorumların bazıları şöyle:

"-CNN’in terörist propaganda işinde olduğunu bilmiyordum.

-Türkiye Irak sınırında 15 Türk askerinin öldürülmesinin henüz bir gün sonrasında. CNN’in anasayfasında böyle bir haberi vermhttp://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/ohal_istedi.jpgesi utanç verici.

-Bunlar beyinleri yıkanmış çocuklar, Arwa Damon bizim bunların direnişçi olduğuna inanmamızı mı istiyor. İnsan haklarını savunan hangi kişi çocukların eline silah verebilir. İğrenç bir haber.

-Terörist bir gurubu nasıl olur savaşçılar diye tanıtırsınız?

-Size olan güvenimi azalttığınız için tebrikler CNN."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle