GeriDünya Clinton'dan İrlanda'ya veda ziyareti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Clinton'dan İrlanda'ya veda ziyareti

ABD Başkanı Bill Clinton, yakın zamanda devretmeye hazırlandığı başkanlık görevinin son günlerinde sonyurtdışı resmi temaslarını İrlanda, Kuzey İrlanda ve İngiltere'de yapacak. Dublin Havaalanı'na ABD Başkanlığı'na ait Air Force One jetiyle inen Clinton'a yeni New York senatörü eşi Hillary ve kızı Chelsea de eşlik ediyor.

Başkan'ın inişi öncesinde Dublin Havaalanı ve kentte alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken, Dublin Havaalanı'ndaki koruma timine ABD Hava Kuvvetleri'ne ait askeri helikopterlerin de katıldığı görüldü.

Hillary :Başkanlıkta gözüüm yok

ABD'nin "First Lady"si Senatör Hillary Clinton, 2004 yılında yapılacak başkanlık seçimlerinde "aday olmaya niyeti olmadığını" açıkladı. CNN televizyonuna demeç veren Hillary Clinton, 4 yıl sonra yapılacak başkanlık seçimlerine adaylığını koyup koymayacağı yönündeki soruya "Hayır" cevabını vererek, "Benim niyetim, olabildiğim ölçüde iyi bir senatör olmaktır" dedi.

New York'luların kendisine hizmet şansı verdiğini belirten First Lady, kendisini tek ilgilendiren konununun senatörlük olduğunu vurguladı. 7 Kasım'da rakibi Rick Lazio'nun önüne geçerek New York senatörü seçilen Hillary Clinton, başkanlık seçimine ilişkin olarak, bütün Amerikalılar gibi Federal Yüksek Mahkeme'nin kararını beklediğini söyledi.

Hillary Clinton, seçim sisteminin, halkın iradesini daha fazla ortaya koymasına olanak sağlayacak şekilde ıslah edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi

Yorumları Göster
Yorumları Gizle