GeriDünya Clinton'dan Bush'a kovboy filmi tavsiyesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Clinton'dan Bush'a kovboy filmi tavsiyesi

ABD Başkanı Bill Clinton, halefi George Bush'a göreve başlamadan önce kovboy filmi izlemesini salık verdi.

Clinton, dün gece CBS televizyonuna verdiği demeçte, ''Bush'a tavsiyem, başkanlık koltuğuna oturmadan önce Garry Cooper'ın şerif rolünü oynadığı Tren adlı kovboy filmini seyretmesi'' dedi. Clinton, ''Şerif, korkudan ödü patlarken yapılması gerekeni yapmaktan geri kalmıyor'' diye anlattı.

Clinton, New York belediye başkanlığı yarışına katılıp katılmayacağının sorulması üzerine, ''Hayır, biraz dinlenmeliyim. 27 yıldır deliler gibi çalışıyorum. Dinlenmek ve sade yurttaş olmak istiyorum'' dedi.

Clinton, ''Monica Lewinsky davasında sizi suçlayan özel savcı Kenneth Starr hakkında ne hissediyorsunuz?'' sorusuna da, ''Savcı yapması gerekeni yaptı. Ona karşı özel bir hissiyatım yok'' yanıtını verdi.

Monica rezaletinin ''hayatının hüzünlü bir parçasını oluşturduğunu, ancak artık geçmişte kaldığını'' söyleyen Clinton, Monica'ya mutluluk diledi.

Başkan, ''Bu rezaletle ilgili olarak yeniden suçlanırsanız?'' sorusu gelince de, ''Sanmıyorum böyle bir şey olacağını, ama olursa mücadeleden kaçacak değilim'' diye konuştu.
Bush'un Irak politikası ürkütüyor
Ermeni lobisi harekete geçti
Annan: Bush'tan emin


Yorumları Göster
Yorumları Gizle