Dünya Haberleri

DÜNYA

  Clinton'a Kama Sutra

  Hürriyet Haber
  20.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şili'nin başkenti Santiago'da yapılan ve Amerika kıtasındaki 34 ülkenin katıldığı ‘‘Amerikalar’’ zirvesinde ABD Başkanı Bill Clinton Arjantinli 2 muzip gazetecinin oyununa geldi. Ünlü liderlere ‘yüz kızartıcı’ hediyeler vermekle tanınan Arjantinli gazetecilerden ilki Clinton'a zirvenin aile fotoğrafı çekilirken yanaşarak Hindistan'da 1.500 yıl önce yazılan ve dünyanın en eski seks kitabı olarak tanınan Kama Sutra'yı verdi. Kadın-erkek cinsel ilişkilerinin şekillerle anlatıldığı kitabı eline alan ve kapağına bir süre göz gezdiren Clinton ‘Aman istemez’ diyerek hemen iade etti.

  Saksafon da var

  Öteki şakacı gazeteci ise Clinton'a bir saksafon hediye etti. Bu hediyeyi daha uzun bir süre elinde tutan ve inceleyen Clinton zirvenin resmi protokolu ve saksafon tutkusu arasında birkaç dakika kararsız kaldıktan sonra üflemeli çalgıyı da geri verdi.

  Menem kayboldu

  Utandırıcı olayların yaşandığı Santiago zirvesinde bir gaf da Arjantin Devlet Başkanı, ‘El Turco’ lakaplı Carlos Menem'den geldi. Zirvenin aile fotoğrafı çekilirken birden Menem'in aile içinde olmadığı fark edildi. Menem'i beklemeye başlayan 33 lider vakit geçirmek için kamera ve objektiflerin karşısında durmaksızın el sıkışmak zorunda kaldı. Neden sonra Menem öteki liderlerin alaycı bakışları altında, hiçbir şeyden habersiz olarak çıkageldi. Liderler can sıkıcı dakikaların sona erişi şerefine Menem'i alkışladılar.

  Fujimori cepte

  Aile fotoğrafı çekilirken, ilkokul çocukları gibi sürekli kıpırdandıkları için fotoğrafçılar tarafından uyarılan yaramaz liderlerden biri de Peru Devlet Başkanı Alberto Fujimori oldu. Guyana'nın bayan Devlet Başkanı Janet Jagan'ın hemen arkasında duran Fujimori, sanki ofisindeymiş gibi rahatça cep telefonuyla konuşuyordu.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı