Dünya Haberleri

DÜNYA

  Clinton: Tüm Müslümanların bayramı mübarek olsun

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ramazan Bayramı dolayısıyla bütün dünyadaki Müslümanlar'a kutlama mesajı yayınlayan ABD Başkanı Bill Clinton, İslam dininin ABD'de büyümekte olduğunu belirterek, 2001'in ''barış ve uzlaşma yılı'' olmasını diledi. Clinton mesajını, "Bayramınız mübarek olsun" sözleriyle bitirdi.

  Clinton, yayınladığı yazılı mesajında, ''bütün Amerikan halkı adına, dünyadaki bütün Müslümanlar'ın Ramazan Bayramı'nı kutlamaktan onur duyuyorum'' dedi.

  ABD Başkanı, ''ister bu ülkede doğmuş, ister Afrika, Ortadoğu, Asya veya Avrupa'dan göç etmiş olsun, Müslümanlar Amerikan toplumunda giderek daha önemli bir unsur haline geliyor. İslam dininin ülkemizde büyümesinden dolayı bütün inançlara mensup Amerikan vatandaşları, Müslümanlar'ın oruç tuttuğu, dua ettiği ve kendilerini Kuran'ın öğretisine adadığı Ramazan ayının önemini daha iyi kavrıyor'' ifadelerini kullandı.

  Clinton, bu yıl Müslümanlar'ın Ramazan Bayramı, Hıristiyanlar'ın Noel'i ve Museviler'in Hanukah Bayramı'nın aynı zamana rastladığını belirterek, hem Kuran, hem İncil, hem de Tevrat'ın bütün inananlarakomşularını sevmelerini ve başkalarına iyi davranmalarını emrettiğini,Kuran'ın ise herkesin ortak bir insanlığı ve onuru paylaştığını anlattığını kaydetti.

  Bill Clinton mesajının sonunda, yeni yılın uzlaşma ve barış yılı olması için dua ettiklerini, eşi Hillary ve kendisinin bütün Müslümanlar'ın Ramazan Bayramı'nı kutlayarak barış, sağlık ve mutlulukdilediklerini bildirerek, ''Bayramınız mübarek olsun'' ifadesini kullandı.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı