GeriDünya Clinton film eleştirmeni oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Clinton film eleştirmeni oldu

ABD'de vizyona girmeye hazırlanan Hollywood'un iddialı filmi ‘‘Air Force One''ı ilk eleştiren ABD Başkanı Bill Clinton oldu. Başkan Bill Clinton, Başkan ve ailesinin içinde bulunduğu Air Force One başkanlık uçağının teröristler tarafından kaçırılmasını konu alan filmi, gerçekçi bulmadığını, ancak çok başarılı bir yapım olduğunu söyledi. Clinton, sürekli kullandığı Air Force One uçağının, filmde gösterildiği gibi ne arka kapısı ne de özel mühimmat bölümü bulunduğunu belirtti. Çekim çalışmaları sırasında CIA ajanlarının da danışmanlık yaptığı, yılın en iyi filmi olarak gösterilen ‘‘Air Force One''ın yönetmeni Wolfgang Petersen. Filmde Başkan James Marshall'ı, Harrison Ford canlandırıyor.

FİLMİN KONUSU

Çok hızlı bir tempoya sahip filmin konusu şöyle: Rusya ve ABD özel güçleri, katliamlar gerçekleştiren Kazakistan Devlet Başkanı'nı ortak bir operasyonla yakalar. Başkan Marshall da operasyonu kutlamak için Moskova'ya gider. Burada, ‘‘ABD dünyanın neresinde olursa olsun diktatörleri yakalayacaktır'' diyerek tarihi açıklamasını yapar. Daha sonra Kazakistan TV ekibi diye kendilerini tanıtan teröristler uçağı dönüş yolunda kaçırır. Uçağın altındaki silah deposuna saklanan Başkan çok sayıda yolcu ve yetkiliyi öldüren teröristleri etkisiz hale getirir.

Filme konu olan Boeing 747 Air Force One başkanlık uçağı çok özel elektronik savaş teknolojisine sahip. Ve peşindeki Kazakistan Mig'lerinin füzelerinden kurtulmayı başarıyor. Beyaz Saray sözcülüğü de gerçek Air Force One'ın bu özelliğe sahip olduğunu belirterek, ‘‘Uçak bir nükleer patlamaya bile dayanacak özelliklere sahip. Elektronik savaş da yürütebilir'' açıklamasını yaptı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle