GeriDünya Çinli göçmenlerin polise öfkesi sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çinli göçmenlerin polise öfkesi sürüyor

Çinli göçmenlerin polise öfkesi sürüyor

Fransa’nın başkenti Paris’te 56 yaşındaki Çinli göçmen Shaoyo Liu’nun polis tarafından öldürülmesine yönelik protestolar üçüncü gününde de devam etti.

ÇOĞU Çinli yüzlerce Asya kökenli göçmen, polisi protesto etmek için bu kez kent merkezindeki belediye binası önünde toplandı. Sayıları 300’ü aşan göstericiler, ‘Katil polis’ sloganı atarak güvenlik güçlerine tepkilerini dile getirdi. Polis, kendisine taş ve sopa atan göstericilere göz yaşartıcı gaz sıkarak müdahale etti.
Shaoyo Liu’nun ailesi dün öğle saatlerinde basına yaptığı açıklamada, göstericilere protestoların yatışması için çağrıda bulunmuştu.

Çinli göçmenlerin polise öfkesi sürüyor

Paris’te üç gün önce bir ihbar sonrası 19. bölgedeki adrese giden üç polise Liu’nun makasla saldırdığı öne sürülmüştü. Polis memurlarından birinin ‘nefsi müdafaa’da bulunarak Shaoyo’yu vurduğu belirtilmişti.
Shaoyo’nun, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri beklenirken hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ailesi ise Shaoyo’nun polise herhangi bir saldırıda bulunmadığını, olay sırasında mutfakta balık temizlediğini ve zilin çalınması üzerine kapıya elinde makasla çıktığını iddia etmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle