GeriDünya Çin'deki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çin'deki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor

Çin'deki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor
refid:29814793 ilişkili resim dosyası

Çin'in kuzeyindeki liman şehri Tiancin'de tehlikeli kimyasal maddelerin saklandığı depoda meydana gelen büyük patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı. En az 56 kişinin öldüğü 720 kişinin yaralandığı patlamadan 36 saat sonra bölgeden hâlâ dumanlar yükseliyor.

Yetkililer, uzman ekiplerin bölgede araştırmalarına devam ettiğini belirtirken, patlamaya neyin sebep olduğuna ilişkine net bir bilgi verilmedi.

Patlama bölgesinde yapılan ölçümlerde havada ve su kaynaklarında insan sağlığına zararlı anormal bir duruma rastlanmadığı bildirildi.

Çindeki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor UZAYDAN DA GÖRÜLDÜ

Çin basınında çıkan bazı haberlerde, depo içerisindeki tehlikeli kimyasal maddelerin içeriği ilgili bilgi olmasa da depoda kolay yanabilen kimyasal maddelerin bulunabileceği ve yüksek hava sıcaklığının bu maddelerin yanmasına neden olduğu iddia edildi.

Patlamaya ilişkin ortaya atılan diğer bir iddia da kimyasal maddelerin bulunduğu depoda tedbir amaçlı standartların da olmamasının patlamaya sebebiyet vermiş olabileceği belirtildi.

Çindeki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor

Bugün yapılan basın açıklamasında yetkililer, patlamanın gerçekleştiği deponun aktarma alanı olmasından dolayı tam olarak ne tür maddelerin bulunduğunu belirleyemediklerini ifade etti.

Yapımı tamamlanmış konutların boş olması büyük faciayı engelledi.

Deponun bulunduğu bölge civarında yapımı tamamlanmış konutların boş olması daha büyük bir faciayı engellerken, konutların iç kesimlerindeki camların dahil parçalandığı ve oturulamaz hale geldiği görülüyor.

Çindeki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor

Öte yandan, patlama bölgesindeki kayıp 18 itfaiye erinden 17'sinin cesedine ulaşılırken, Ti adlı 19 yaşındaki itfaiyecinin bu sabah sağ olarak bulunduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı.

Tiencin'in Binhay bölgesinde dün gece tehlikeli maddelerin tutulduğu lojistik deposunda büyük bir patlama meydana gelmişti. Patlama, Japonya'ya ait bir uydu tarafından uzaydan da gözlenmişti.

Çindeki kıyamet gibi patlamanın ardından bölgede hâlâ dumanlar yükseliyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle