GeriDünya Cinayeti 30 kişilik ekip çözecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinayeti 30 kişilik ekip çözecek

Cinayeti 30 kişilik ekip çözecek
refid:12274593 ilişkili resim dosyası

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da önceki gün bıçaklanarak öldürülen Arzu Erbaş Çakmakçı cinayetinin çözülmesi için Başbakan Erdoğan devreye girdi. Çakmakçı’nın babasını arayan Erdoğan, Hollanda polisinin 30 kişilik özel bir ekip kurduğunu söyledi. Çakmakçı’nın cenazesi bugün memleketi Rize’de toprağa verilecek.

HOLLANDA’nın başkenti Amsterdam’da bıçaklanarak öldürülen kreş sahibi Arzu Erbaş Çakmakçı’ın, daha önce çocuğu mahkeme kararı ile görüştürülmesi yasaklanan bir Türk baba tarafından tehdit edildiği ileri sürüldü. Hollanda basınında yer alan iddia ile ilgili soruları yanıtsız bırakan Amsterdam polisi, tüm olasılıkların araştırıldığını duyurdu. Başbakan Tayyip Erdoğan da Erbaş’ın ailesini arayıp başsağlığı diledi ve cinayeti çözmek için 30 kişilik özel bir ekip kurulduğunu açıkladı.

İddiaya göre, eşinden ayrılan bir Türk babaya yargıç, çocuğunu görmesini yasakladı. Babanın buna rağmen birkaç kez kreşe gelerek çocuğunu almaya çalıştığı öne sürüldü. Basında yer alan haberlerde, kreş görevlilerinin, öfkeli babanın, çocuğun verilmemesi üzerine tehditler savurduğunu söyledikleri belirtildi. Polis, suç aletinin bulunduğunu ve olay sırasında yakındaki parkta olduğu belirlenen biri kız, üç gencin de karakola gelerek ifade verdiklerini duyurmuştu.

Başbakan’dan taziye

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, öldürülen Çakmakçı’nın babası Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş’ı telefonla arayarak başsağlığı diledi. Kendisini önceki akşam telefonla arayan Erdoğan’ın, olayın Hollanda’nın Türk Büyükelçiliği tarafından yakından takip edildiğini bildirdiğini belirten Erbaş, “Başbakanımız, bize yaşanan olayın aydınlatılması için Hollanda’da 30 kişilik özel bir ekip kurulduğunu ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu iletti. Cenazenin de Türkiye’ye ulaştırılması konusunda Büyükelçilik yetkililerinin gerekli yardımları yapacağını bildirdi” dedi.

Cenaze töreni bugün

Mustafa Erbaş, Türk Dışişleri Bakanlığı’nın olayda kullanılan bıçağın kreşin arka bahçesinde bulunduğu bilgisini kendilerine verdiğini de ifade ederek, “Hollandalı yetkililer olayın aydınlatılması için seferber olmuş. İnşallah bir an önce bu olayın failleri yakalanır” diye konuştu.
Hollanda polisinin yaptığı otopsinin ardından Arzu Erbaş Çakmakçı’nın cenazesinin önceki gece yakınlarına teslim edildi. Cenaze bugün cuma namazının ardından Rize’de toprağa verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle