GeriDünya Çin’de maymun suratlı domuz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çin’de maymun suratlı domuz

Çin’de maymun suratlı domuz
refid:12838496 ilişkili resim dosyası

Çin’de görenleri hayrete düşüren bir maymun yüzlü domuz yavrusu dünyaya geldi.

İŞTE MAYMUN SURATLI DOMUZ

 

Feng Changlin adındaki Çinli çiftçi, domuz yavrusu dünyaya geldikten birkaç gün sonra yavrunun normalin çok dışında bir yüze sahip olduğunu fark etti. Bir anda Çin’in gündemine oturan domuz yavrusunun kulakları, gözleri ve burnu maymunlarınkine benzerlik gösterdiği için adı “maymun suratlı domuz mutant” olarak belirlendi. 

 

Çiftçi Feng, yavrunun kendisiyle beraber dünyaya gelen diğer 4 kardeşinde bir anormallik olmadığını belirtti.

 

Bir anda ilgi odağı olan domuz yavrusuna Feng’in çocukları bakıyor. Düzenli süt içen ve gelişimi dikkatle takip edilen domuzun nasıl maymun suratına sahip olarak dünyaya geldiği ise merak konusu. 

 

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, maymun suratlı domuzun genlerinin İnsan Aşılama ve Embriyoloji Otoritesi’ne gönderilmesi bekleniyor.

 

Bu kurumda insanlardaki kalp rahatsızlıklarını önleyici bir tedavi geliştirmek için Warwick Üniversitesi Klinik Bilimleri Araştırma Enstitüsünün aldığı onay ile insan-domuz karışımı embriyoların üretimi başlatılmıştı.

 

Çin medyasından bir kesim domuzun bir maymundan doğduğuna inanırken, gelecek sonuçlarda maymun-domuz karışımı genlerin saptanmasını bekliyorlar. Maymun-domuzun ortaya çıkması, bir süre önce basına konu olan insan yüzlü balığı hatırlatırken, komplo teorisyenleri bu tür gelişmelerin yürütülen gizli gen testlerinin sonucu olabileceğini öne sürüyorlar.

 

Mutant domuz yavrusu Çin’de yaşanan türünün ilk örneği de değil. Mart 2007’de basına çıkan haberlerde, 2 kafa, 2 ağız, 2 burun ve 3 göze sahip olan bir başka domuz dünyanın gündemine oturmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle