GeriDünya Cidde’de Amerikalı 11 Eylül kurbanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cidde’de Amerikalı 11 Eylül kurbanı

Cidde’de Amerikalı 11 Eylül kurbanı
refid:3922362 ilişkili resim dosyası

Suudi Arabistan’da yapılan Cidde Ekonomik Forumu’nun en ilgi çeken katılımcılarından biri Amerikalı Sonia Tita Puopolo oldu. Puopolo, Suudi kamuoyu önünde konuşan ve bir yakınını 11 Eylül katliamında kaybetmiş ilk Amerikalı olacak.

Puopolo, pazartesi günü yapılacak, "Terörizm - İnsani kayıplar" isimli bölümde yaşadıklarını dile getirecek. Konuyla ilgili organizatörlerin yaptığı açıklamada, "Bu bölüm, terör eylemlerinde yakınlarını kaybetmiş kişilerin deneyimlerini ve terörizmin hayatlarını nasıl etkilediğini aktaracağı bir platform olacak" deniyor. Puopolo’nun kendisiyle aynı ismi taşıyan Porto Rico doğumlu 58 yaşındaki balerin annesi, Los Angeles’tan Boston’a giderken Dünya Ticaret Merkezi’ne çakılan uçakta hayatını kaybetmişti. 11 Eylül eylemine katılan teröristlerin büyük kısmı Suudi Arabistan kökenliydi.

1999 yılından bu yana düzenlenen forumun bu yılki konukları arasında Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, İngiltere Başbakanı Tony Blair ve eşi Cherie Blair gibi isimler yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle