GeriDünya Chavez’i devirecek komedyen
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Chavez’i devirecek komedyen

Chavez’i devirecek komedyen
refid:4886539 ilişkili resim dosyası

Venezüella’da 3 Aralık’ta yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde devlet Başkanı Hugo Chavez’in karşısına komedyen bir rakip çıktı. Dün Başkanlık kampanyasını başlatan stand-up komedyeni Benjamin Rausseo, Hugo Chavez’i yeneceği konusunda ciddi.

Yolsuzlukla mücadele ve istihdamı artırma konusunda çok ciddi olduğunu ifade eden Rausseo, 3 Aralık’taki seçimler için "Bana silahları kitaba, tankları okullara ve uçakları hastanelere çevirmek için yardım edin" dedi.

Kendi imzasını taşıyan hasır bir şapka giyen Rausseo, Margarita Adası’ndaki parkta yaptığı konuşmaya halkın ilgisinin büyük olduğu gözlendi. Genellikle kaba şakalarıyla bilinen Rausseo binlerce destekçisine seslenirken ses tonunu çok ciddi bir seviyede tutmayı başardı. Rausseo’nun destekçilerinin çoğunun ellerinde fotoğraf makinesi ve video kamera vardı.

Rausseo Başkanlık seçimlerine katılabilmek için tek kişilik "İleri Cevaplar İçin Bağımsız Parti" anlamına gelen PIEDRA isimli bir parti kurmuştu. Ancak Venezüela halkı komedyenin başkanlığı kazanmasına hiç ihtimal vermiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle