GeriDünya Cezaevi görevlisi Türk hapse mahkûm oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cezaevi görevlisi Türk hapse mahkûm oldu

Cezaevi görevlisi Türk hapse mahkûm oldu

Londra’da bir hapishanede güvenlik görevlisi olarak görev yapan Şafak Bozkurt (28), cezaevine esrar ve yasak eşya soktuğu gerekçesiyle mahkum oldu. Southwark Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada, iki çocuk annesi Şafak Bozkurt, iki yıllık tecili hapis ve 300 saatlik toplum hizmeti verme cezasına çarptırıldı.

HER şey, Güney- Doğu Londra’daki ‘HMP& YOI Isis Hapishanesi’nde diğer polis memurlarının 2015 yılında göreve başlayan Şafak Bozkurt’un mahkumlarla ilişkisinden şüphelenmesi üzerine başladı. New Scotland Yard tarafından yapılan açıklamada, Bozkurt’un üzerinde uyuşturucu olduğunu polis köpeği fark etti. Yapılan kontrolde uyuşturucuyu sutyenine gizleyen Bozkurt’un üzerinde 117 gram esrar, 4 cep telefonu, 18 sim kartı ve 2 adet şarj kablosu buldu.

ANLAŞMA PARA KARŞILIĞI

Mahkemede Bozkurt, 32 bin sterlinlik kredi kartı borcunu ödemek için hiç kimsenin baskısı altında kalmadan kendi iradesiyle esrar kaçakçılığı yaptığını itiraf etti. Bu paranın bir bölümüyle yüksek lisans eğitimini finanse ettiği, bir bölümünü de adı açıklanmayan partnerinden kalan borç olduğu dile getirildi. Bozkurt, cezaevine yasak eşya soktuğu her seferde 500 ila bin sterlin kazandığını söyledi. Bozkurt’un iki çocuğunun babası olan partneriyle geçirdiği zor bir ayrılık döneminde bu işe bulaştığı uyuşturucu ve yasak eşyaları cezaevindeki mahkumlardan Joshua. O.’ya teslim etmesi için eski mahkumlardan Luke P. ile nakit para karşılığı anlaştığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle