GeriDünya Cartland, karton tabutla gömülecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cartland, karton tabutla gömülecek

PAZAR günü 98 yaşında ölen pembe romanların efsanevi yazarı Barbara Cartland, vasiyeti üzerine kartondan bir tabutta gömülecek.

Londra'nın kuzeyindeki Camfield Place'deki malikanesinin bahçesinde, 1550 yılında İngiltere Kraliçesi 1. Elizabeth tarafından dikilen bir ağacın gölgesine gömülmeyi isteyen yazar, çevreye zarar vermemek için kartondan bir tabut içine koyulmayı vasiyet etmişti.

Barbara Cartland uzun yazarlık hayatında ayda ortalama 2 kitap, toplam 723 aşk romanı yazdı veya yazdırdı. Cartland'ın 1 milyar adet satan romanlarının konusu da hemen hemen aynıydı: güzel, saf ama çok fakir bir genç kız, zengin, yakışıklı ve gizemli bir erkek tarafından sevilir ve bu muhteşem aşk evlilikle son bulur.

Kendisiyle alay edenlere Cartland'ın cevabı da son derece romantikti : ‘Edebiyattan bana ne; benim görevim insanlara hayal kurdurmak, onları mutlu kılmak!’

Cartland ailesi, 1991 yılında 2. Elizabeth tarafından asalet ünvanı verilen ‘Dame’ Barbara'nın çok sevdiği pembe renkte bir elbisesiyle mi toprağa verileceği sorusunu cevapsız bıraktı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle