Dünya Haberleri

DÜNYA

  Cameron: İngiltere Libya'ya baskıyı artırıyor

  A.A.
  25.02.2011 - 16:16 | Son Güncelleme:

  İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin BM aracılığıyla Libya hükümetine yönelik yaptırımları ve baskıyı artıracağını söyledi.

  Körfez ülkelerine yaptığı seyahati tamamlayarak Londra'ya dönen Cameron, BBC'ye yaptığı açıklamada, Libya'daki şiddetin endişe verici ve kabul edilemez olduğunu kaydetti.

  Kaddafi rejimine bir mesajı ve uyarısı olduğunu ifade eden Cameron, şöyle konuştu: "Dünya sizi izliyor ve İngiltere, BM aracılığıyla mal varlıklarının dondurulması, seyahat yasakları ve yaptırımlar için baskı yapıyor. Buna insanlığa karşı suçların, savaş suçlarının ve tüm halka yönelik suçların araştırılması da dahil."

  Libya'da özellikle çöl kamplarında bulunan İngiliz vatandaşlarının bu ülkeden çıkarılması için "ellerinden geleni yapacaklarını" söyleyen Cameron, son bir günde Libya'dan altı uçağın kaldırıldığını, gerekirse daha fazla uçağın gönderileceğini belirtti.

  Bu arada İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bugüne kadar 500'den fazla İngiliz vatandaşının Libya'dan ayrılmasına yardımcı olunduğunu, İngiltere'nin 25 farklı ülke vatandaşının da yine ülkeden çıkarılmasına yardım ettiğini bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı