GeriDünya Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

İngiltere Başbakanı David Cameron son bir haftadır ülkenin gündemini meşgul eden ‘Oxford Üniveritesi’nde öğrenciyken anatomisinin özel bir bölümünü bir domuz kafasına soktuğu’ yönündeki iddiaları sonunda resmen reddetti.

İngiltere’de iki dönemdir iktidarda olan Muhafazakar Parti’ye 2010 genel seçimleri öncesinde 8 milyon dolar bağış yapan, ancak büyük rol oynadığı seçim zaferinin ardından partide kendisine önemli bir rol verilmeyince Başbakan Cameron’la arası açılan milyarder Lord Ashcroft’un ödüllü gazeteci Isabel Oakeshott ile kaleme aldığı ‘Call me Dave’ isimli biyografide yer alan iddialar ülkede büyük tartışma yaratmış ve başbakanın özellikle sosyal medyada dalga konusu olmasına neden olmuştu.

‘KİTABIN NEDEN YAZILDIĞI BELLİ’

Birleşmiş Milletler toplantısına katılmak amacıyla New York’a uçmadan önce muhabirlerin sorularını yanıtlayan Başbakan Cameron iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını söyledi ve Lord Ashcroft’un bu kitabı yayınlama gerekçesinin ‘açıkça ortada olduğunu’ dile getirdi. Lord Ashcroft iddialarını Cameron’la aynı dönemde Oxford Üniversitesi’nde eğitim gören Muhafazakar Partili bir milletvekilinin ifadesine dayandırmış, ancak vekilin kimliğini açıklamayı reddetmişti. Başbakan’ın üniversite arkadaşlarından çoğu böyle bir olaydan haberdar olmadıklarını ve hikayenin asılsız olduğunu düşündüklerini açıklamıştı.  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle