Dünya Çalmazsan Allah böyle lütfeder
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çalmazsan Allah böyle lütfeder

Aceh sahil şeridinde, ayakta kalan caminin sırrı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gezisi sırasında Türk heyetinin ilgi odağı oldu. Erdoğan’ın önceki gün Aceh’te felaket bölgesini havadan incelemesi sırasında, sahilde sağlam kalan tek bina olan bu cami heyetin sohbetlerinde önemli yer tutu.

Erdoğan’ın helikopterindeki heyet üyeleri diğer bütün binalar yıkılırken caminin nasıl olup da ayakta kalabildiği konusunda tahminler yürüttüler. Yakın bir çalışma arkadaşının ‘Bu Allah’ın lütfu’ sözüne sinirlenen Erdoğan, ‘Bırakın böyle boş konuşmaları. Demirden çimentodan çalmazsanız, Allah da lütfeder’ diyerek, ayakta kalan cami ile ilgili kendi görüşünü ortaya koydu. Cami, Erdoğan heyetindeki Diyanetten sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın ile Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen arasında da esprilere neden oldu. Ergezen, Aydın’a ‘Hocam, Allah’ın sevgili kulları belli oluyor. Bir sizin cami ayakta kalmış’ diye takıldı. Aydın ise gülerek, ‘Evet bir bizimki ayakta’ deyince Ergezen de, ‘Cennete gidecekler belli oluyor’ diye espri yaptı.

2’nci durak Malezya

ENDONEZYA’daki temaslarını tamamlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, Güney Asya gezisinin ikinci durağı olan Malezya’ya dün Türkiye saati ile 12.10’da geldi. Erdoğan, Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nda Malezya Dışişleri Bakanı Hamid Albar tarafından askeri törenle karşılandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle