Dünya Haberleri

DÜNYA

  Büyükelçi Aydın: Müslümanlar can korkusu yaşıyor

  Ali VARLI / BERLİN
  04.06.2017 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Berlin BüyüKelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine iftar yemeği verdi.

  BERLİN Büyükelçilik binasında gerçekleşen iftar yemeğine AK Parti İstanbul milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Berlin’deki İslam ülkeleri büyükelçileri, kanaat önderleri ve 300’ün üzerinde sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Büyükelçi Ali Kemal Aydın, iftar öncesi kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilere değinen Aydın, “Almanya’da yaşayan 3 milyon vatandaşımızı iki ülke arasındaki en önemli beşeri köprü olarak görüyoruz. Yabancı düşmanlığı ve günlük hayatta yaşanan ayrımcılığın önünün alınması konusunda Alman makamlarının hassasiyetine inanıyoruz” dedi.

  Büyükelçi Aydın: Müslümanlar can korkusu yaşıyor

  İslam dünyasının her yıl Ramazan ayını sabırsızlıkla beklediğini belirten Aydın, şunları söyledi: “Ramazan ayı merhamet, sevgi ve iyiliklerle dolu bir aydır. İslam dünyası Ramazan ayını sabırsızlıkla bekler. Ancak günümüzde İslam dünyasının huzurlu olduğunu söylemek mümkün değil. Müslümanlar can korkusu, açlık ve endişe yaşıyor. İnsanlar ülkelerini terk etti. Sevdiklerinden uzak, burukluk yaşıyorlar. İçten temennimiz bu yaşananların bir an önce son bulmasıdır.”
  Büyükelçi Aydın, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit edilenlere rahmet okurken, gazileri de selamladı.

  Büyükelçi Aydın: Müslümanlar can korkusu yaşıyor

  Aydın, iftar yemeğine katılan davetlilere büyükelçilik tarafından üretilen ve küçük cam kavanozlara doldurulan ‘Sefaret Balı’ hediye eti.

  Etiketler: Berlin , ALMANYA , iftar , Yeneroğlu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı