GeriDünya Bush'un rüşvetçi Abramoff'un ile fotoğrafı yayımlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush'un rüşvetçi Abramoff'un ile fotoğrafı yayımlandı

Bush'un rüşvetçi Abramoff'un ile fotoğrafı yayımlandı
refid:3923283 ilişkili resim dosyası

Amerikan Time dergisi, yolsuzluk yaptığını itiraf eden ve ABD Başkanı George Bush'un seçim kampanyasına destek verdiği ortaya çıkan lobici Jack Abramoff'un Bush ile çekilmiş bir fotoğrafını yayımladı.

Daha önce Bush'un Abramoff ile çekilmiş 5 fotoğrafı bulunduğunu yazan dergi, bu kez internetteki “www.time.com” adlı sitesinde Bush'un 9 Mayıs 2001'de Beyaz Saray yakınındaki bir binada, parlamenterleri bir araya getiren bir toplantıda çekilmiş fotoğrafını yayımladı.

Bu fotoğraf Bush'un Abramoff ile birlikte görüntülendiği ilk fotoğraf olma özelliğini taşıyor ve fotoğrafta Bush, lobicinin müşterilerinden birini selamlarken arka planda Abramoff görülüyor.
Bu fotoğrafa rağmen, Beyaz Saray, Başkan Bush'un Abramoff ile karşılaştığını hiç hatırlamadığını söylemeye devam ediyor.

Time dergisi, 23 Ocak'taki sayısında, yolsuzluk yaptığını itiraf eden ve ABD Başkanı George Bush'un seçim kampanyasına destek verdiği ortaya çıkan lobici Jack Abramoff'un Bush ile çekilmiş 5 fotoğrafı bulunduğunu yazmış, ancak neden belirtmeden fotoğrafları yayımlamamış, bununla birlikte Beyaz Saray'daki resepsiyonlarda çekilmiş karelerden birinde Bush ile Abramoff'un Teksas'taki Kızılderili Kickapoo kabilesinin şefiyle görüldüğünü belirtmişti.
Skandal, Washington'un en parlak, en başarılı lobicileri arasında yer alan Abramoff'un, iki yıl kadar önce, çeşitli Kızılderili gruplarının haklarını savunmak üzere usulsüz bir şekilde 82 milyon dolardan fazla para aldığının ortaya çıkmasıyla patlak vermişti.

Cumhuriyetçi Parti yetkilileri, Başkan Bush'un da Abramoff'tan kampanyasına destek aldığını ve bu destek kapsamında gelen paranın 6 bin dolarının yardım kuruluşlarına bağışlanacağını belirtmişti. Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan da Başkanın Abramoff'u tanımadığını ve bu kişiyle karşılaştığını hatırlamadığını söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle