Dünya Bush'u zor sınavlar bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush'u zor sınavlar bekliyor

George W.Bush'un bugün Beyaz Saray'a çıkışının 1'inci yılı. 11 Eylül, Başkan'dan bir kahraman yarattı. Ancak Bush'u popülaritesi tavan yapan Bush'u zorlu sınavlar bekliyor.

ABD'nin 43'uncü Başkanı George W.Bush'un Beyaz Saray'daki ilk yıldönümünde parlak bir tablo ortaya çıkıyor. Bush'un, özellikle 11 Eylül terörünün ardından, kararlı ve karizmatik başkomutan imajıyla popülaritesi tavan yaptı. Ancak bazı gelişmeler Bush'un ikinci yılının ise hayli zorlu geçeceği sinyallerini veriyor.

11 Eylül trajedisinin ardından terörizmle mücadelede dünya önderi ABD'nin başkomutanlığında tam not aldı. Ancak Kasım ayındaki Kongre ara seçimleri Bush yönetimi için büyük sınav niteliği taşıyor. ABD'nin 7 numaralı sanayi devi Enron'ın hayli şaibeli bir şekilde çöküşü, Clinton dönemindeki bütçe fazlasını silip, süpüren vergi indirimlerine karşın Amerikan ekonomisinde süregelen durgunluk, artan işsizlik ve sosyal harcamalardaki kısıntılar, Başkan'ın % 86'ya tırmanan popülaritesini çalacağa benziyor. Bush'un hem dünya hem de ülke sorunlarının üstesinden gelmesi için aynı kararlılıkla devam etmesi gerekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle