GeriDünya Bush'u Tanrı başkan yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush'u Tanrı başkan yaptı

Pentagon'un anti-terör ve istihbarattan sorumlu generali William Boykin'in ‘‘Teröre karşı savaş Hıristiyanlığın şeytana karşı mücadelesidir’’ sözleri bomba gibi patladı. Delta Force özel timinde yıllarca görev alan general, Bush'u da Tanrı'nın başkan seçtiği görüşünde.

ABD'de aşırı dinci açıklamalarda bulunduğu ortaya çıkan bir generalin sözleri tepki ve şaşkınlık yarattı.

Tuğgenel William G.Jerry Boykin, ‘‘Kara Şahin Düştü’’ filmine konu olan Somali hezimetinde, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'a yönelik operasyonda ve 1980'de İran'da rehin alınan Amerikalıları kurtarma girişiminde görev aldı. Şimdi ise Savunma Bakanlığı'nın istihbarat dairesinin müsteşar yardımcılığına kadar tırmandı.

13 yıl boyunca Amerikan ordusunun çok gizli ‘‘Delta Force’’ gücünde görev alan Boykin'in geçen Haziran ayında Oregon'da bir dini gruba yönelik yaptığı konuşma bomba etkisi yarattı. Boykin'in, ‘Bizim dinimiz Musevilik’ten doğdu. Onun için radikal İslamcılar hep bizden nefret edecek'' dediği, bir diğer konuşması sırasında da, ‘‘Biz inananlarız. Düşmanımınzın adı Usame Bin Ladin ya da Saddam değil. Onun adı şeytan’’ dediği belirtildi.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, General Boykin'in kendi kişisel düşüncelerini dile getirdiğini ve bir asker olarak mükemmel sicili bulunduğunu söyledi. Donald Rumsfeld, ‘‘Başkan Bush'un da söylediği gibi, biz bir din ile değil terörizmle savaşıyoruz ’’ dedi.

İrticacı rambo

William Boykin'in, Somali'de yakalanan Müslüman bir çete reisi hakkındaki görüşü: ‘‘Allah beni korur diyordu. Ama, benim Tanrım onunkinden büyük. Onunkisi ise bir put.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle