GeriDünya Bush’un kızı Jenna evlendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush’un kızı Jenna evlendi

Bush’un kızı Jenna evlendi
refid:8912520 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı George W. Bush’un ikiz kızlarından Jenna, nişanlısı Henry Hager ile dün Teksas’ta evlendi. 200 kişinin davetli olduğu düğün, Bush Ailesi’nin çok sıkı korunan çiftliğinde yapıldı.

Amerikan medyasının kümelendiği Crawford kasabasına tarihi bir gün yaşatan çiftlik düğününün ayrıntıları sır gibi saklandı.

Bush Ailesi ve davetliler, Crawford’a 11 kilometre mesafede bulunan 648 hektar araziyle çevrili çiftliğe ancak saatler öncesinde geldiler. Gelin tarafının yakınlardaki tarihi Salado kasabasında verdiği sade bir öğle yemeğinden sonra, damat tarafı aynı kasabanın merkezindeki tiyatroda "Teksas usulü" bir düğün partisi düzenledi. Kasaba coşkulu bir atmosfere bürünse de, davetliler halka ve basına kapalı olan nikah için çiftliğe çekildi. 26 yaşındaki Jenna Bush, Oscar De La Renta’nın tasarımı olan dantelli bir gelinlik giydi ve 14 nedimesinin başında da ikiz kardeşi Barbara yer aldı. Çift, çiftlik içindeki yapay bir gölün kıyısındaki taş sunak ve haçın önüne gelerek günbatımında dünyaevine girdi. 29 yaşındaki damat Hager, Teksas Üniversitesi’nde İngiliz bölümünde okuduğu yıllarda yaşı tutmadığı halde alkol aldığı için tutuklanan Jenna ile, Başkan Bush’un seçim kampanyasında görev yaparken tanışmıştı. Cumhuriyetçi Parti üyesi eski Virgina Valisi’nin oğlu olan ve hala Virginia Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Hager, Bush’un eski siyasi danışmanı Karl Rove ve Ticaret Sekreteri Carlos Gutierrez’le de çalışmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle