Dünya Bush’un adayının karısını ağlattılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush’un adayının karısını ağlattılar

Bush’un adayının karısını ağlattılar

ABD Başkanı George W. Bush’un Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği Samuel Alito için Senato’da yapılan oturumda, rakip Demokrat Parti üyeleri, onay alacağı tahmin edilen Yargıç’ın eşi Martha Ann Alito’yu ağlattılar.

Alito’nun, geçmişte kürtaja karşı sergilediği tavır ve Princeton Üniversite’sinde sadece beyazlar ve erkeklerin katılabildiği bir derneğe üyeliği, seçim yılında siyasi mesaj vermek isteyen Demokrat Parti’den Senato üyelerini ateşledi.

Senato Adalet Komitesi’ndeki oturumlarda, zaman zaman üyeler arasında da sert anlar yaşandı. Senato Adalet Komitesi’nin Demokrat Parti’den üyeleri, Edward Kennedy, Chrales Schumer, Richard Durbin ve Patrick Leahy, Yargıç Samuel Alito’dan istedikleri yönde yanıtlar alamayınca daha da agresif oldular. Bu senatörler, Alito’nun, ırk eşitliği konusunda duyarlı olmadığını ve kadın haklarına karşı olduğunu ima eden konuşmalar yaptılar. Dokuz üyeli Yüksek Mahkeme’de, Alito’nun, yerini alacağı Yargıç Sandra Day O’Connor’ın "dengeyi bozan oya sahip üye" olarak bilinmesi, Demokrat Parti üyesi Senatörler’i endişelendiriyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle