GeriDünya Bush seçimi çaldı 11 Eylül’ü yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bush seçimi çaldı 11 Eylül’ü yaptı

Bush seçimi çaldı 11 Eylül’ü yaptı
refid:13311679 ilişkili resim dosyası

Amerikan halkına en inandırıcı gelen komplo teorisine göre ABD eski başkanı George W. Bush 2000 yılında yapılan başkanlık seçimlerini hileyle kazandı.

Son anketteki en “popüler” komplo teorileri arasında, 11 Eylül saldırılarının arkasında Bush Yönetimi’nin olduğu iddiası ikinci oldu. New York Daily News Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan ve hâlâ süren bir ankette, en inandırıcı komplo teorileri şöyle:

2000 seçimlerini Bush çaldı - yüzde 31

Cumhuriyetçi aday Bush 2000 yılındaki başkanlık seçimlerinde ülke genelinde oyların yüzde 47.8’ini almış, Demokrat aday Al Gore yüzde 48.3’e ulaşmıştı. Ancak sistem gereği seçimi kazanan Bush oldu. Florida eyaletindeki 300 oyluk farkla seçilen Bush’un, yeniden sayım sürecinde Florida Valisi kardeşi Jeb Bush yoluyla hile yaptırdığı öne sürüldü.

11 Eylül’ün arkasında Bush vardı - yüzde 16

Bush Yönetimi, 11 Eylül 2001’de ABD’de gerçekleşen terör saldırılarından önceden haberdar olmuştu. Saldırgan bir dış politikayı meşrulaştırmak için El Kaide teröristlerini engellemedi. İkiz Kuleler’de kontrollü patlama yapıldı. Pentagon’u vuran ise uçak değil bir roketti.

Küresel ısınma uydurma - yüzde 14

Enerji sektörünü yeniden yapılandırarak sermayenin el değiştirmesini sağlamak isteyen çevreler, Dünya tarihi boyunca defalarca görülen doğal iklim değişikliğinin insan ürünü olduğunu öne sürdüler. Hatta artık aksini savunanları bilim camiasından dışlıyorlar.

Harry Potter’dan MJ’e diğer teoriler

ABD halkının yüzde 12’si, ABD Başkanı Barack Obama’nın ABD topraklarında doğmadığına, dolayısıyla Amerikan vatandaşı olmadığı için başkanlığının gayrimeşru olduğuna inanıyor.

Diğer popüler komplo teorileri şunlar:

Devlet vatandaşların tamamını gizlice gözetliyor. Prenses Diana kazada ölmedi, öldürüldü. Harry Potter, satanistlerin bir aracı. Michael Jackson ölmedi, 300 milyon dolarlık borcundan kurtulmak için bunu tezgahladı, şimdi Elvis Presley gibi rahat ve gizli bir yaşam sürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle