GeriDünya Bunu eleştirecek son ülke Türkiye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunu eleştirecek son ülke Türkiye

Bunu eleştirecek son ülke Türkiye
refid:13096384 ilişkili resim dosyası

Minare yasağının başmimarlarından aşırı sağcı İsviçre Halk Partisi (SVP) milletvekili Walter Wobmann, Hürriyet’in “Minare yasağı girişimini niçin başlattınız” sorusuna şu yanıtı verdi:

“İsviçre’de yeni minare için dört müracaat geldi. Buna halk tepki gösterince halkoylamasını organize ettik. 1.5 milyon İsviçreli minare yasağına evet demiştir. Bu sonuç İsviçrelilerle Müslümanlar arasındaki ilişkiyi bozmamıştır, herhangi bir gerginlik yok. Sadece medya bunu abartıyor.”
Erdoğan’a sert tepki
Wobmann, minare yasağının Avrupa Adalet Divanı’ndan döneceği görüşlerine ise “Bu belli olmaz. İsviçre bağımsız bir ülkedir. İsviçre halkının verdiği karara başkaları karışamaz” dedi. İsviçre’nin uluslararası sözleşmelere imza attığını hatırlattığımız Wobmann, bunun İsviçre halkının kararını bağlamayacağını söyledi. Wobmann, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kararı eleştirmesine yanıt olarak ise şöyle dedi: “Bunu yapacak en son ülke Türkiye’dir. Bir zamanlar Türkiye’de Hıristiyanlar çoğunluktaydı. Ama Hıristiyanlar sürüldü. O nedenle Türkiye İsviçre’nin içişlerine hiç karışmasın.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle