GeriDünya ‘Bunga-bunga’yı soruşturuyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bunga-bunga’yı soruşturuyorlar

‘Bunga-bunga’yı soruşturuyorlar
refid:16768628 ilişkili resim dosyası

Berlusconi, küçük kızla fuhuş yapmakla suçlanıyor.

17'LİK RUBY DEVLET KRİZİNE NEDEN OLMUŞTU / FOTO GALERİ

Anayasa Mahkemesi’nin yargı kalkanını kısmen indirmesinin ardından İtalya Başbakanı Berlusconi hakkında reşit olmayan biriyle fuhuş yaptığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İTALYAN Anayasa Mahkemesi’nin başbakan ve bakanlara yönelik yargı kalkanını kısmen kaldırmasının ardından savcılar harekete geçti. Berlusconi hakkında reşit olmayan bir kızla fuhuş yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. 17 yaşındaki Ruby R., seks partilerini “bunga-bunga” diye adlandırdığından bu tarif uluslararası kavramlar arasındaki yerini almıştı.
Evlerde arama
Savcılık, 17 yaşındaki Faslı Kerime el Mahrug tutuklandığında salıverilmesi için Başbakan’ın karakola telefon edip polise baskı yapıp yapmadığını araştırıyor. O dönemde Berlusconi’nin “(Mısır Lideri) Mübarek’in torunu” diyerek sahne adı Ruby’nin salıverilmesi için karakolu aradığı öne sürülmüştü. Soruşturmada ayrıca Berlusconi’nin reşit olmayan kızla fuhuş yapıp yapmadığı araştırılıyor. İtalya’da kendi rızasıyla seks yaşı 14’ten başlıyor. Ancak 18’ten küçüklerle fuhuş yapmak suç sayılıyor. Sözkonusu suçların 2010 Şubat ve Mayıs ayları arasında yaşandığı, Ruby’nin de o dönemde henüz 17 yaşında olduğu belirtiliyor.
Ruby, Başbakan’ın Milano’daki rezidansında bir partiye katılıp 5 bin euro aldığını, ancak seks yapmadıklarını söylemişti. Soruşturma çerçevesinde Milano Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden Nicole Minetti başta olmak üzere, Ruby vakasına adları karışan kişilerin büro ve evlerinde arama yapıldı.
Anayasa Mahkemesi, önceki gün Başbakan ve bakanları doğrudan dokunulmazlık sağlayan yasal düzenlemenin bir kısmını yasalara uygun bulmamıştı. Her bir davada yargıçların ayrıca karar verebileceğine hükmetmişti. Soruşturmanın zaten hükümeti zor durumda olan Berlusconi’yi
erken seçime zorlayabileceği belirtiliyor.

Bilgi notu

İtalyan ceza yasalarına göre 14-18 yaşları arasında biriyle para karşılığında cinsel ilişki 6 ay ila 3 yıl arasında hapis, kamu hizmeti veren birinin görevi kötüye kullanması ise 4-12 yıl arasında hapisle  cezalandırılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle