GeriDünya Bulgaristan'da bir gazeteye bombalı saldırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulgaristan'da bir gazeteye bombalı saldırı

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da, "Galeriya" adlı haftalık bir gazetenin bulunduğu binaya bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı basın merkezinin açıklamasına göre, bu sabah düzenlenen bombalı saldırıda can kaybı meydana gelmedi, ancak şiddetli patlama sonucu binanın tüm camları kırıldı, binanın önünde bulunan iki otomobil de tahrip oldu. Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Kristina Patraşkova, yaptığı açıklamada, "Bu siyasi bir eylemdir. İktidarı en çok eleştiren basının ağzını kapatmaya çalışıyorlar. İçişleri Bakanı Tzvetan Tzvetanov'un bu konuyla ilgili yorumunu sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan, eski Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS) ajanı Aleksey Petrov ile bağlantısı olduğu belirtilen Galeriya gazetesinde yer alan bazı haberler, siyasi çevrelerde rahatsızlık yaratmıştı. Gazete, Gümrükler Ajansı Genel Müdürü General Vanö Tanov, Başbakan Boyko Borisov ile diğer yetkililerin telefon dinlemelerini yayımlamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle