Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bulgaristan-Türkiye sınırında uyuşturucu operasyonu

  A.A.
  14.08.2009 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan–Türkiye sınırındaki Elhovo kasabasında iki ülkenin sınır polislerinin işbirliğiyle yürütülen operasyonda 40 kilogram eroin ele geçirildi.

  Bulgaristan İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, operasyonda 3'ü Türk, 2'si Bulgaristan vatandaşı olmak üzere 5 kişi yakalandı.

  Bir ihbarı değerlendiren Bulgaristan sınır polisi, Momçe Bonar bölgesinde sınır hattına yakın bir yerde şüpheli davranışlar sergileyen biri Türk 3 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma sürdürüldüğü için adı açıklanmayan Türk'ün ellerinde eroin izi bulundu.

  Durumu Türkiye'ye bildiren Bulgar polisi, eğitimli köpek yardımıyla yaptığı aramada, sınırın sıfır noktasına yakın bir yerde iki çanta içinde toplam 40,5 kilogram eroin ele geçirdi. Türk sınır polisinin de, aynı bölgede uyuşturucu kaçakçılığı girişimine katıldığı belirlenen iki Türk vatandaşını daha gözaltına aldığı bildirildi.

  İçişleri Bakanlığı yetkilileri, olayla ilgili çok yönlü soruşturma açıldığı, gözaltına alınan Bulgarların evlerinde yapılan aramada kaçak silah ve başka suç delillerinin de ele geçirildiğini açıkladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı