GeriDünya Bulgar Başbakan Türkiye'ye geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulgar Başbakan Türkiye'ye geliyor

Mehmet Ali Ağca’nın Papa’ya suikast girişiminde Bulgar bağlantılarının olduğu iddialarının tahliye dolayısıyla yeniden tartışıldığı bir dönemde, Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev, 17 Ocak’ta Türkiye’ye gelecek.

Ürdün Başbakanı’nın ardından Ankara bu kez de Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev’i ağırlamaya hazırlanıyor. Mehmet Ali Ağca’nın Papa’ya suikast girişiminde Bulgar bağlantılarının olduğu iddialarının tahliye dolayısıyla yeniden tartışıldığı bir dönemde, Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev, yarın Türkiye’ye gelecek. Stanişev’in Türkiye temasları sırasında kuş gribi konusunun da ele alınacağı öğrenildi.
Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 17-18 Ocak 2006 tarihleri arasında Türkiye’de bir dizi resmi temaslarda bulunacak.

KUŞ GRİBİNİN ELE ALINACAK

Sergey Stanişev’in Türkiye temasları sırasında kuş gribi ile ilgili son gelişmelerin ve hastalığın komşu Bulgaristan’a olası tehditlerinin de ele alınacağı öğrenildi.
Geçtiğimiz günlerde tartışmalı biçimde salıverilen Mehmet Ali Ağca’nın Papa’ya yönelik suikast girişiminin ardında Bulgaristan bağlantıları yeniden gündeme gelmiş, iddialar Bulgar makamlarınca reddedilmesine rağmen sürekli gündemde kalmıştı.

İŞADAMLARI İLE BİRLİKTE GELİYOR

Öte yandan Başbakanlık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bulgaristan Başbakanı Stanişev’in ziyareti sırasında yapılacak görüşmelerde, Bulgaristan’la mevcut ikili ilişkiler ve bu ilişkileri geliştirme imkanları ele alınacak.
Açıklamada, Stanişev ile birlikte çok sayıda Bulgar işadamının da geleceği ve Türk işadamları ile temaslarda bulunacağı belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle