GeriDünya Bugünden itibaren 6 milyar dolarlık servetin yöneticisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bugünden itibaren 6 milyar dolarlık servetin yöneticisi

Bugünden itibaren 6 milyar dolarlık servetin yöneticisi
refid:3857814 ilişkili resim dosyası

İzmir doğumlu ünlü Yunanlı armatör Aristotelis Onassis’in kimine göre 3, kimine göre 6 milyar dolarlık servetinin tek varisi olan torun Athena Roussel, bugün 21 yaşına basarak serveti yöneten vakfın başına geçme hakkına sahip oluyor.

SAO Paolo’da 3 Aralık’ta dillere destan bir düğünle Brezilyalı binici Alvaro Alfonso de Miranda Neto ile evlenen Athena, şimdi de dedesinin kurduğu Onassis Vakfı’nın başına geçmek için kolları sıvadı. 1975 yılında ölen Aristotelis Onassis, 20’den fazla şilep, Londra, Paris ve New York’da gökdelenler ve birçok çokuluslu şirketin hissellerinden oluşan servetini yönetmek için, kendi adını taşıyan bir vakıf kurdu. Vakfı kurarken ailesinden birisinin başkan olabilmesi için üç şart koştu:

1- 21 yaşını tamamlaması.

2- Vakfın çıkar ve hedefleri için çalışma isteği taşıması.

3- Başkanlık için gereken yeteneklere sahip olması.

Athena’nın annesi Christina, hayattayken bir türlü bulamadığı mutluluğun peşinden koşarken Onassis Vakfı ile ilgilenmemiş, yönetimi Aristotelis Onassis’in yakın arkadaşı Stelyos Papadimitriu’ya bırakmıştı. Bu dev servetin yönetimini üstlenen vakfın yönetim kurulu, zamanla Athena Onassis ile her türlü ilişkiyi kesti ve Athena’nın babası Tierry Roussel ile mahkemelik oldu.

Athena, bugün 21’inci yaşını dolduruyor ve dedesinin kurduğu vakfın başına geçmekte kararlı.

Vakfın yeni başkanı Andonis Papadimitriu "Yönetime girer ama başkan olamaz.Çünkü ne vakıf hakkında bilgisi var, ne de başkan olabilecek yetenekte" dediği Athena, mahkemelere gitmeye de, hatta tekrar Onassis adını almaya da hazır.

Doğum gününe gelince. Athina bu özel günü kocası Alvaro ve bazı yakın arkadaşlarıyla kutlayacak. Düğüne gelmeyen babası Tierry Roussel’in doğum gününde de kızını ziyaret etmesi beklenmiyor. Söylentiler, Alvaro’nun karısına pahalı taşlarla süslü bir yüzük hediye aldığı şeklinde.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle