GeriDünya Bu uçağı da sarhoş korsan kaçırmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu uçağı da sarhoş korsan kaçırmış

Rusya'da iç hat seferi yapan bir yolcu uçağını kaçıran korsan da sarhoş çıktı. Sarhoş yolcu uçak çalışanları tarafından etkisiz hale getirildi.

Rusya'nın sayfiye kenti Soçi'den Moskova'ya giden uçağı kaçırmaya çalıştığı belirtilen yolcunun sarhoş olduğu ve etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Rus polisinden bir kaynak, daha önce İnterfaks ajansına yaptığı açıklamada, yolculardan birinin tekbir getirdikten sonra uçağın kaçırıldığını belirtip, Viyana'ya doğru yönelmesini istediğini söylemişti.

Ancak, Rus haber ajansları daha sonra güvenlik birimleri ve hava kontrol kulesindeki yetkililere dayanarak geçtikleri haberde, uçağın sarhoş olduğu belirtilen bir yolcu tarafından kaçırılmaya çalışıldığı bilgisini aktardı.

Adı açıklanmayan bir yetkili İnterfaks'a yaptığı açıklamada, uçaktaki durumun kontrol altına alındığını belirtirken, Rus İtar-Tass ajansı da “teknik sorun çıktığı bildirilen uçağın” Moskova'ya indiğini duyurdu.

Rus Sky Ekspress şirketinden bir yetkili İtar-Tass'a yaptığı açıklamada, “Yolculardan biri Moskova'ya 20 dakika kala uçağa rotasını değiştirtmeye çalıştı” dedi.

Rus basını, uçakta 130 yolcunun bulunduğunu belirtti.

Sarhoş yolcular sık sık uçuşlarda soruna neden oluyor. Hatırlanacağı gibi 15 Ekim'de Türk Hava Yolları'nın Antalya-St. Petersburg seferini yapan uçağı da sarhoş bir yolcu tarafından kaçırılmak istenmiş, alkollü yolcu bu girişiminin ardından etkisiz hale getirilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle