Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bu sene ezilmeden şeytan taşlandı

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  01.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hac ibadeti için kutsal topraklara gidenler, beş katlı şeytan taşlama alanının genişletilmesi, katlara çıkan yürüyen merdiven yapılmasının ardından bu yıl da çevre yollarına konulan yürüyen merdivenlerle, en rahat hac dönemini yaşadılar.

  Türk hacılarının yoğunlukta olduğu Aziziye bölgesinde kalanlar, yürüyen merdivenler sayesinde bir saat daha az yol yürüdü. Çoğunluğu hayatlarında ilk kez yürüyen merdivenlere binerken, bazı hacılar korkup merdivenlerden yürümeyi tercih etti. Otoparkı andıran, beş katlı binadan saatte 300 bin hacı şeytan taşlayabiliyor. Domuz gribi nedeniyle bu yıl kutsal topraklara giden hacı adaylarının sayısı her zamankinden bir milyon eksik. Yetkililer bu yıl çevre illerden gelen araçlara vize uyguladı.

  20 Türk hayatını kaybetti

  SUUDİ Arabistan’a hac farizasını yerine getirmek için gelen 20 Türk hacı adayı farklı nedenlerden vefat etti. Ölenlerin adları şöyle: Halil Özgüler, Şaban Hanedar, Güllü Tacar, Mustafa Kardaş, Mahmut Yaş, Hanife Yaşar, Gülser Acar, Mehmet Hanifi Deveci, Ali Bayrak, Mustafa Aksaç, Ayşe Güler, Ali Özkurt, Mahmut Özkan, Elbeyi Halit Yazıcı, İsmail Hazır, Mehmet Aksöz, Osman Arslan, Ahmet Pelüt, Münire Karateke, Niyazi Akgün.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı