Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bu şehirde adım başı adam öldürülüyor

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İŞTE DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ŞEHRİ

  Kamu Güvenliği Yurttaşlık Konseyi adlı Meksikalı bir sivil toplum kuruluşunun raporunda, 1,4 milyon nüfusa sahip olan kentte, geçen yıl 100 bin kişi başına 130 cinayet işlendiği, bu oranın Caracas’ta 96, New Orleans’ta ise 95 kişi olduğu vurgulandı.

  Rapora göre, Meksika’nın ABD sınırındaki bir başka kenti Tijuana, 100 binde 73 cinayetle 4. sırada yer alıyor. Irak’ın başkanti Bağdat ise 100 binde 40 cinayetle 10. sırada bulunuyor. Kuruluşun raporunda, Güney Afrika’nın Cape Town kentinde bu oranın 100 binde 62, Salvador’un başkenti San Salvador’da 49, Kolombiya’nın Medellin kentinde 45 olduğu belirtildi.

  Juarez kentinde bu yıl başından bu yana meydana gelen şiddet olaylarının aynı hızda seyretmesi durumunda, kentte yıl sonuna kadar işlenecek cinayet sayısının 2293 olacağı öngörülüyor. ABD’nin Teksas eyaletiyle komşu olan kentte, kaçakçılık yolunun kontrolü için rakip uyuşturucu çeteleri arasında adeta bir savaş sürüyor. Kuruluş, araştırmasını, Juarez, Caracas ve Tijuana kentlerine ilişkin basında yayımlanan rakamlar ile FBI’ın New Orleans ile ilgili bilgilerine dayandırdığını belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı